V aktuálním vydání časopisu najdete podrobnosti o novinkách v programu Nová zelená úsporám. Konkrétně o možnosti vyměnit starý plynový kotel za tepelné čerpadlo s dotační podporou. Program bude také výhodnější pro bytové domy, ve kterých žijí nízkopříjmové domácnosti.

Komu se nelení, tomu se zelení, řekli si mnozí realizátoři projektů a díky jejich úsilí a finanční podpoře vznikají tisíce projektů. My vám přinášíme několik z nich, například Litomyšl otevřela protipovodňový park, Povodí Moravy obnovilo původní koryto Bečvy a přidalo tůň.

Vody se také týká rubrika Úspěšný projekt na Josefských lukách, kde ornitologové nedávno dokončili velkorysý ptačník. Daří se tam skoro dvěma stu druhům ptáků, bahňákovi dělají společnost ledňáčci, kachny různého typu a dokonce i velká husa. Inu pěkná ptačí rodina. Zmiňujeme se také o budoucích projektech, které se budou teprve realizovat. Například Zlínský kraj chce osadit své budovy fotovoltaikou.

Protože se blíží prázdniny, může čtenář čerpat z našich textů i tipy na nějakou tu domácí dovolenou. Může jet do Krkonoš, za jejichž krásami se vydává spousta lidí, jak si můžete přečíst. Píšeme také o Beskydech, skrze rašeliniště se dostaneme i na Šumavu a v reportáži se přeneseme až do Poodří.

A nezapomeňte, během dvou letních měsíců vyjde Priorita jako tradičně jen jednou.

PRIORITA 06/2023 zdarma ke stažení