Aktualita
Aktualizovali jsme Zjednodušený finanční model na verzi 2.2
SFŽP ČR informuje příjemce o podporu u vodohospodářských projektů, předložených do Operačního programu Životní prostředí nebo Národního programu Životní prostředí, že na webu OPŽP byla zveřejněna aktualizovaná verze Zjednodušeného finančního modelu na verzi 2.2, určeného pro vlastníky a provozovatele vodohospodářské infrastruktury (dále jen „ZFM v2.2“).
25. 9. 2023
Zjistit více

Tisková zpráva
Ministr životního prostředí Petr Hladík představil v Plzni dotace na energetické úspory veřejných budov z Operačního programu Životní prostředí
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) nabídne v nových výzvách z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) další dotace na úspory energie ve veřejných budovách. Díky tomu školy, nemocnice, obecní úřady a další veřejné budovy získají finanční prostředky na komplexní zateplení, modernizaci vnitřního osvětlení nebo instalaci fotovoltaiky, oznámil dnes ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU…
25. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Aktualizovali jsme harmonogram výzev OPŽP na rok 2023
Úprava v harmonogramu se týká 32. výzvy OPŽP 2021–2027.
22. 9. 2023
Zjistit více

Tisková zpráva
Stavebnictví rozhýbou dotace na zateplení: řemeslníci se přeškolují, materiálů je dostatek
Tuzemské stavebnictví trápí nízký počet zakázek v oblasti výstavby novostaveb. Tolik potřebné oživení přinese masivní rozšíření dotačního titulu Nová zelená úsporám a nová investiční podpora na renovace veřejných budov, financovaná mimo jiné i z Modernizačního fondu. Firmy i řemeslníci se budou moci přeorientovat z výstavby novostaveb na rekonstrukce, po kterých bude zvýšená poptávka.…
18. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Jak postupovat při nastavení odpovídající ceny pro vodné a stočné na rok 2024 s ohledem na inflaci
S ohledem na aktuální vývoj inflace spotřebitelských cen informuje SFŽP ČR příjemce podpory vodohospodářských projektů z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) o postupu ohledně stanovení odpovídajících cen pro vodné a stočné (čistých příjmů) na rok 2024 dle podmínek cenotvorby, platných pro vodohospodářské projekty OPŽP.
14. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Aktualizovali jsme harmonogram výzev OPŽP na rok 2023
Úprava v harmonogramu se týká 43. výzvy OPŽP 2021–2027.
13. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Zářijová Priorita představuje úspěšné projekty z různých oblastí
Je tu nové vydání časopisu Priorita. Na začátek přinášíme několik rad ohledně toho, jak se nespálit při výběru kamen a solárních kolektorů. Třeba taková kamna stavěná zkušeným kamnářem mohou skvěle sloužit desítky let.
5. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Zveřejnění standardních cenových indexů, použitých ve tvorbě cen pro vodné a stočné dle pravidel OPŽP
Státní fond životního prostředí ČR zveřejňuje standardní cenové indexy používané při tvorbě cen pro vodné a stočné dle pravidel OPŽP 2007-2013, resp. OPŽP 2014-2020 a dalších relevantních programů, kde jsou finanční modely pro účely naplnění podmínek dotace v oblasti provozování VH infrastruktury využívány.
4. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Upřesňujeme výklad týkající se uplatnění víceprací na projektech OPŽP
V souvislosti s dotazy žadatelů rekapitulujeme přístup k vícepracím v projektech podpořených z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) pro ty případy, kdy po uzavření smlouvy o dílo dojde k rozšíření nebo změnám stavby.
30. 8. 2023
Zjistit více

Akce
XXIII. ročník Konference pozemkových úprav
Zveme Vás na XXIII. ročník Konference pozemkových úprav, která se bude konat 5. – 6. 10. 2023 v Plzni. Konference pozemkových úprav je již tradiční akce, kterou organizuje Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov a Českomoravskou komorou pozemkových úprav.
5. 10. 2023
Zjistit více