Aktualita
Místa připravená na klimatickou změnu i energetickou krizi. Zapojte se do hlasování v soutěži Adapterra Awards
Sucho, přehřívání měst i přívalové srážky letos potrápily značnou část naší republiky a do budoucna se pravděpodobně budou objevovat častěji. S nadcházejícím podzimem přichází topná sezóna, do níž se promítne energetická krize a zdražování. Existují ale místa, kde jsou na budoucnost připraveni. Najdeme je mezi 18 finálovými projekty celostátní soutěže Adapterra Awards, které se právě snaží získat…
20. 9. 2022
Zjistit více

Tisková zpráva
SFŽP ČR a SOVAK ČR stvrdily spolupráci podpisem memoranda
Vzájemnou spolupráci v oblasti řízení investic do životního prostředí dnes v Praze potvrdili podpisem memoranda ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman a ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR Vilém Žák. Memorandem se přihlásili k prohloubení dosavadní odborné spolupráce, která spočívá ve sdílení zkušeností při nastavování metodik a podmínek dotačních programů…
15. 9. 2022
Zjistit více

Tisková zpráva
Ministryně Hubáčková: Chytání dešťovky a protipovodňová opatření podpoříme dvěma a půl miliardami
S deštěm a srážkami je v době výkyvů teplot a nestálého počasí třeba velmi cíleně hospodařit. Na jedné straně chránit životy a majetek před ničivými přívaly deště, na druhé straně srážkovou vodu maximálně využívat. Proto právě startují nové evropské dotace z Operačního programu Životní prostředí. Žádosti mohou obce podávat do konce října příštího roku. Je to pro ně velmi výhodné, dotace jdou v…
14. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Nová Priorita je plná informací o „novém“ OPŽP
Nové programové období OPŽP se rozeběhlo a věnujeme mu velkou část obsahu Priority. Najdete v ní souhrnné články o programu, o oblastech, na které dotace směřují a na co je možné žádat peníze. Uvnitř najdete také harmonogram výzev a přehled výzev už vyhlášených.
9. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Informace k dopadu mezinárodních sankcí na zadávací řízení
V souvislosti s aktuální ruskou agresí na Ukrajině byly v průběhu roku 2022 přijaty nové mezinárodní sankce vůči Rusku a Bělorusku, které mimo jiné dopadají i na zadávaní a plnění veřejných zakázek.
8. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Upozorňujeme na aktualizace výzev
Upozorňujeme žadatele, že od 8. září 2022 došlo ke změnám v 5., 7. a 14. výzvě.
8. 9. 2022
Zjistit více

Tisková zpráva
Dvě miliardy z OPŽP pomohou likvidovat staré ekologické zátěže i staré skládky a zmodernizují ekocentra
Nový balíček dotací cílí na sanaci kontaminovaných lokalit ohrožujících lidské zdraví a ekosystémy, rekultivaci starých skládek i modernizaci vzdělávacích center zaměřených na klimatické vzdělávání.
7. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Zveřejnění standardních cenových indexů, použitých ve tvorbě cen pro vodné a stočné dle pravidel OPŽP
Státní fond životního prostředí ČR zveřejňuje standardní cenové indexy používané při tvorbě cen pro vodné a stočné dle pravidel OPŽP 2007-2013, resp. OPŽP 2014-2020 a dalších relevantních programů, kde jsou finanční modely pro účely naplnění podmínek dotace v oblasti provozování VH infrastruktury využívány.
6. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Aktualizovali jsme harmonogram výzev na rok 2022
Prohlédněte si aktualizovaný harmonogram výzev z Operačního programu Životní prostředí.
5. 9. 2022
Zjistit více

Tisková zpráva
Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti končí, ale MŽP už chystá pokračování
Včera se uzavřel příjem žádostí v 1. výzvě kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. MŽP ji pro všechny kraje ČR vyhlásilo v únoru letošního roku a první žádosti fyzických osob začaly kraje postupně přijímat ve své režii od května tohoto roku. Ještě letos rezort nabídne krajům další peníze na pokračování tohoto úspěšného programu.
1. 9. 2022
Zjistit více