Lednové vydání našeho časopisu Priorita ukazuje čtenářů mnoho povedených projektů. Ten první je bohužel trochu smutný, protože se týká kdysi nejhojnější sovy v české krajině, sýčka. Teď mu však hrozí vyhynutí. Snaží se to zvrátit program na jeho záchranu a my věříme, že bude úspěšný.

Pokud měla dotační výzva na sázení stromů podpořit komunitní život, tak ve středočeských Strančicích se to určitě povedlo. Místní společnými silami zasadili desítky stromů, aby zvelebili kout svého sousedství. Přinášíme z této akce ohlasy a možná i inspiraci pro jiné. Stromům se věnujeme i v reportáži, tentokráte úctyhodným lesním velikánům na Šumavě.

S novým rokem přišly také některé osvědčené dotační výzvy, kteří žadatelé už znají. Peníze půjdou do snížení průmyslových emisí, pro obce v Paktu starostů pro klima, nebo na likvidaci autovraků. Další výzva je pro místa postižená loňským ničivým tornádem, sníží obcím náklady na zlikvidování mnoha tun především stavebního odpadu.

A když je nový rok, připravili jsme pro vás novinku. Na stránkách Priority najdete i komiks, lépe řečeno komiksový strip. Snad se vám bude líbit.

PRIORITA 1/2022 ke stažení >