Letošní ročník Stavebního veletrhu Brno se vrací ve svém tradičním dubnovém termínu. Jedním z hlavních témat, které se bude prolínat jak výstavními expozicemi, tak i doprovodným programem a nezávislým poradenstvím, budou úspory. Státní fond životního prostředí ČR patří k tradičním účastníkům Stavebního veletrhu Brno a chybět nebude ani letos. V pavilonu V představí aktuální nabídku dotací z programu Nová zelená úsporám a ukáže, jak v době rostoucích výdajů za bydlení ušetřit i stovky tisíc korun.

V poradenském stánku i na přednáškách, které připravil Státní fond životního prostředí ČR se dozvíte vše o novinkách v dotacích na úsporné bydlení a výměnu neekologických kotlů. Chcete stavět, rekonstruovat, nebo byste jen rádi ušetřili za energie a vodu? Poradíme vám, jaké dotace z programu Nová zelená úsporám jsou tím správným řešením pro váš dům, i jak postupovat při vyřízení žádosti. Nově můžete zkombinovat dotace na zateplení, výměnu kotle, instalaci fotovoltaiky nebo třeba pořízení nádrže na dešťovou vodu v rámci jedné žádosti, a navíc budete za kombinaci opatření odměněni zajímavým bonusem.

Přijďte se nás zeptat, jak díky finanční injekci z programu Nová zelená úsporám či kotlíkovým dotacím bydlet lépe a úsporněji.

Zástupcům veřejné správy a samosprávy poradíme i s dotacemi z Operačního programu Životní prostředí či Národního programu Životní prostředí.

 

Stavební veletrh Brno aneb jak na úsporné bydlení

 

KDY: 21.–23. 4. 2022 (9:00-18:00, so – 9:00-17:00)
KDE: Výstaviště Brno

 

Přednáška Jak na úsporné bydlení

 

V průběhu veletrhu můžete navštívit také přednášky odborníků ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Termíny přednášek:

Pátek: 22. 4. 2022 13:00 – 13:45 hodin 

Sobota: 23. 4. 2022 10:00 – 10:45 hodin 

Místo konání:

Přednáškový prostor pavilon V

Vstup na přednášky je zdarma v rámci vstupenky na veletrh.

Více informací o veletrhu najdete zde