Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH odstartuje 33. ročník a Státní fond životního prostředí ČR na něm ani letos nebude chybět.

Navštivte náš poradenský stánek a zeptejte se nás, jak vám můžeme pomoct čelit stoupajícím cenám energií i jak adaptovat své obydlí na změnu klimatu. Naši specialisté vám představí úsporná opatření podporovaná z Nové zelené úsporám. Poradí vám s aktuálně nejvíce žádanou podporou fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel, které umožní do určité míry energetickou soběstačnost vaší domácnosti. Ukáží vám, jak získat finanční bonus za kombinaci různých opatření v rámci jedné žádosti – od zateplení přes výměnu kotle a instalaci fotovoltaiky až po pořízení nádrže na dešťovou vodu.

Zástupcům veřejné správy a samosprávy poradíme i s dotacemi z Operačního programu Životní prostředí.

Poradenský stánek najdete v hale č. 2, číslo stánku 2A15.

Volnou vstupenku získáte po vyplnění tohoto formuláře.

Přednáška Jak na úsporné bydlení

Pátek 23. 9. 2022 14:00-15:00

Vlastníte rodinný či bytový dům a uvažujete o rekonstrukci? Chcete stavět nebo byste si jen rádi snížili vysoké účty za energie a vodu pořízením nádrže na dešťovku, instalací fotovoltaiky nebo výměnou starého kotle za nový úspornější? Představíme vám program Nová zelená úsporám, zaměříme se na aktuální možnosti dotací na úsporné a ekologické bydlení a poradíme, jak postupovat při vyřízení žádosti o dotace.

Přednášky v rámci bloku Centrum pasivního domu

Sobota 24. 9. 2022

11:15-11:30 Dotační tituly pro novostavby v pasivním standardu

12:45-13:00 Dotační podpora na rekonstrukci obálky domu

14:15-14:30 Dotační podpora výměny zdroje vytápění a řízené větrání s rekuperací tepla